Noclegi Sianożęty

Sianożęty są piękną, zaciszną nadmorską miejscowością położoną nad morzem Bałtyckim pomiędzy dwoma bardzo znanymi kurortami czyli Ustroniem Morskim i Kołobrzegiem. Administracyjnie należy do powiatu Kołobrzeskiego w województwie zachodniopomorskim. Obszar Sianożęt został objęty obszarem chronionym tzw. Koszaliński Pasem Nadmorski. W okresie letnim z niedużej kameralnej miejscowości zmienia się w prężny ośrodek posiadający bogata bazę noclegową oferującą kwatery prywatne, pokoje, domki nad morzem oraz apartamenty.

Największym atutem Sianożęt jest oczywiście piękna szeroka plaża z białym piaskiem. Spacerując brzegiem morza po około 20 minutach można dojść do Ustronia Morskiego lub kierując się w druga stronę po około 2 godzinach do Kołobrzegu.

W lecie dla gości i turystów czeka także bogata oferta gastronomiczna na terenie gminy są smażalnie ryb, bary, restauracje i stołówki z smacznym domowym jedzeniem. Nie brakuje także rodzinnych lodziarni i miejsc gdzie można zjeść smaczne gofry, pączki, zapiekanki i wszelkiego rodzaju słodyczy.

Turystów aktywnie spędzajacy czas nad morzem znajdą między innymi:

 • wypożyczalnia kładów, gokardów, rowerów,
 • scieżki dla osób lubiących Nordic Working jak i dla rowerzystów
 • stadnine koni
 • loty widokowe paralotnią.

Baza noclegowa Sianożety:

Domki letniskowe w Sianożętach to ciekawa propozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Do wyboru najczęściej są domki od 4 osobowych do 8 osobowych z komfortowym wyposażeniem. Przeważnie składają się z:

 • salonu z aneksem kuchennym
 • jednym lub dwoma pokojami sypialnymi
 • toaletą
 • prysznicem
 • małym tarasem

Na terenie Sianożęt można także spotkać wiele luksusowych ośrodków i kompleksów domków letniskowych które zapewniają swoim gościom dodatkowe atrakcje czyli place zabaw dla dzieci, restauracje, bary, sklepy czy parkingi na terenie ośrodka.

Kwatery prywatne w Sianożętach oraz pokoje gościnne to dobra alternatywa dla tych którzy nie chcą korzystać z drogich hoteli, lecz chcą się czuć jak u siebie domu. Domowa atmosfera, gościnność i bezpieczeństwo to tylko niektóre atrybuty mieszkania w kwaterach prywatnych.

Tanie noclegi nie oznaczają. że pokoje są gorzej wyposażone. Do dyspozycji gości w gościnnych pokojach najczęściej czekają szybkowary, płaskie telewizory i własna łazienka. Goście mają często zapewniony dostęp do aneksu kuchennego, altany ogrodowej i miejsca na grilla oraz małego placu zabaw dla dzieci.

Niegdyś Sianożęty były małą nadmorska miejscowością leżącą nieopodal znanego i dużego ośrodka miejskiego czyli Kołobrzegu. Dzisiaj wyrasta pomału na miejscowość letniskową administracyjnie związaną z Ustroniem Morskim z dużą baza noclegową i licznymi atrakcjami.

Atrakcje Sianożęt:

Duża piaszczysta plaża gdzie w okresie letnim z łatwościom można znaleźć zarówno zaciszne miejsce do opalania jak i bardziej gwarne w rejonie kąpieliska strzeżonego. W lecie na plaży dla dzieci dużą atrakcją jest dmuchana zjeżdżalnia, a dla rodziców restauracje na plaży.

Skansen chleba to miejsce gdzie można przyjrzeć się jak kiedyś gospodynie domowe piekły chleb. Muzeum powstało w 2006 roku. Wszystkie budynki zostały zbudowane z dbałością o detale. Sercem muzeum jest piec opalany drewnem gdzie przybyli goście mogą samodzielnie wypiekać pieczywo według staropolskich receptur. Na zakończenie zwiedzania odbywa się degustacja swoich własnych wypieków. W restauracji przy skansenie możemy spróbować regionalnych potraw.

Dąb Warcisław pomnik przyrody rosnący w lesie kołobrzeskim do którego można dojść w parę minut pięknym krajobrazowo szlakiem niebieskim z parkingu przy drodze krajowej 11.

Bastion Panzer - miejsce dla fanów militarii gdzie zgromadzono pokażną kolekcje sprzętu pancernego. Co ciekawe sprzęt jest w pełni sprawny więc można do niego wsiąść i wyprawić się na niezapomnianą przejażdzkę po terenie ośrodka. Na wyposażeniu poligonu znajduje się międzyjnymi:

 • czołg T 55
 • transporter opancerzony
 • samochód pancerny
 • amfibia

Wszystkie pojazdy można sfotografować, obejrzeć i poznać ich ciekawą historie.

Na terenie Bastionu Panzer działa także strzelnica i kuchnia polowa. Co roku w lecie organizowany jest Piknik Wojskowy który cieszy się wielkim zainteresowanie pośród turystów. Pokazy sprzętu wojskowego, broni, walki, rekonstukcje historyczne to tylko nieliczne z wielu atrakcji.

Ekopark Wschodni inaczej solne bagno. Miejsce będące oazą spokoju i jednocześnie lęgowiskiem dla ptaków. Zachwycające torfowisko gdzie ludzie mogą podglądać życie ptaków dzięki kładce i wytyczonym trasom spacerowym i rowerowym.

Mapa noclegów Sianożęty